Jūsų įmonės šūkis ar kitas tekstas.

Lietuviškai apie e-komerciją ir internetinę rinkodarą

2010-08-16 23:58

Nors lietuviško turinio apie e-komerciją ir internetinę rinkodarą nėra tiek daug, tai nereiškia, kad jo nėra visai. Tačiau kartais net ir ieškant, sunkoka rasti tuos „pasislėpusius“ tinklaraščius, forumus ir svetaines. Taigi, nusprendėm, kad pats laikas surinkti naudingus resursus į vieną vietą ir pasidalinti su skaitytojais. Juk, kuo daugiau išmoksime vieni iš kitų, tuo šviesesnė bus Lietuviškoji interneto padangė.

Forumai

Uždarbis.lt — vienas populiariausių ir lankomiausių forumų Lietuvoje. Nors pavadinimas sufleruoja, kad pagrindinė forumo tematika yra uždarbis internete, čia ne tik rasite praktinių patarimų ir bendros informacijos įvairiais internetiniais klausimais, bet ir galėsite pasisamdyti norimą specialistą ar sužinoti dalyvių nuomonę apie jūsų konkurentus. Deja, kaip ir visuose dideliuose forumuose, uždarbis.lt reiks išmokti atsisijoti pelus nuo grūdų bei atpažinti pasislėpusius „marketingistus“, kurie tik nori įkišti jums savo prekę ar suformuoti nuomonę apie jų parduodamą produktą.

El. komercijos forumas nors ir prižiūrimas OXIDS esales atstovų Lietuvoje, nėra skirtas tik šiai platformai aptarti. Šis forumas panašus į uždarbis.lt, tačiau labiau koncentruotas į e-komerciją. Temų pasirinkimas taip pat platus: nuo rinkodaros diskusijų, apsikeitimo naudingomis nuorodomis, iki konkrečių techninių sprendimų, modelių programavimo ir panašiai.

Svetainės

Interneto marketingo laboratorija ir Gmarketingas — du to paties autoriaus projektai. Pirmojo tematika kiek platesnė: čia rasite idėjinius įrašus, apžvalgas, o taip pat straipsnius apie e-komerciją, internetinę komunikaciją, ir susijusius dalykus. Tuo tarpu Gmarketingas koncentruojasi į „partizaninį marketingą“, ypač lietuviškąjį.

Reklamos tinklaraščiai

Seniausiam reklamos tinklaraščiui „Žudyk reklamą“ dingus iš eterio, Lietuvos blogosferoje atsirado erdvės pasireikšti kitiems panašaus turinio tinklaraščiams. Keista, tačiau tokia proga nebuvo pulta pasinaudoti. Šiuo metu turime tris rimtesnius projektus.

Apie reklamą — „pusiau oficialus“ ADNET tinklaraštis, įdomus tuo, kad pateikia realių rinkos pavyzdžių ir statistikos. Žinoma, dauguma įrašų būtent apie ADNET produktus, tačiau tai nesumenkina statistinės vertės.

Geriausios reklamos — turbūt labiausiai „Žudyk reklamą“ primenantis projektas. Šiame tinklaraštyje be didesnių analizių ir išvedžiojimų pateikiami įdomūs reklamos sprendimai. Puikiai tinka ne tik naujoms reklamoms sekti, bet ir nuobodžiai popietei darbe praleisti.

marketer.lt — puikus tinklaraštis Lietuvos ir užsienio internetinės rinkodaros naujienoms sekti. Tinklaraščio įrašų tematika gan plati: informaciniai pranešimai, rinkos analizė, įspūdžiai iš renginių ir panašiai

Asmeniniai projektai

Martyno Jokubausko tinklaraštyje rasite informacijos apie įvairiausius Lietuvoje ir užsienyje vykstančius su internetu susijusius renginius, o taip pat asmeninės patirties perliukų bei patarimų.

Tinklaraštyje Darbas namuose ne tik rasite įrašų apie tai, kaip uždirbti nekeliant kojos iš namų, bet ir įvairių projektų bei interneto sprendimų analizes, įrankių aprašymus ir panašios informacijos.

…taip pat aplankykite…

Mediana.lt — tai tinklaraštis „apie sociologiją, socialinius ir rinkos tyrimus, viešąją nuomonę.“ Jei manote, kad tai su e-komercija ir internetine rinkodara neturi nieko bendra, labai klystate — reikia pažinti savo auditoriją, o šis tinklaraštis būtent tai ir padės padaryti.

Perkam. Taupom. Neperkam. — tinklaraštis apie du, ne itin vienas su kitu susijusius dalykus: kulinariją ir pirkimą internetu. Įdomus tuo, kad (be kulinarijos) paprasto vartotojo akimis aprašomas pirkimo procesas iš skirtingų svetainių.

Kažką pamiršome?

Interneto naudojimui Lietuvoje augant kaip ant mielių, darosi sunku susekti visus dėmesio vertus projektus. Jei ką pamiršome ar praleidome, pasidalinkite informacija komentaruose.